Červenec 2011

Dvě tváře

31. července 2011 v 20:26 | Sabasios
Smutná a depresivní hudba, čtení melancholických povídek a šílený pláč na konci každé z nich. Černá barva, černé šaty, černé všechno... Jedna z mých stránek...

Pastelové barvy a zářící oblečení, mozek vymívající hudba a u ní smích a šílené poskakování a tancování, filmové komedie a tlemení se s přáteli... To je ta druhá...

Jedna má stránka je depresivní a jedna veselá. Která převažuje? Těžko říct.
Říkám jsi, jsem asi divná. Říkám si to v okamžiku, kdy dočtu povídku a dojde na komentáře. Přečtu si první dva a stručný obsah je, že se oni lidé při čtení strašně nasmáli...
Já ne... Já se nesmála, copak tam bylo něco vtipného? Nevšimla jsem si. Smutného si všímám... Jsem asi citlivka, rozbrečím se jako želva při čtení jen trošku smutných povídek.
Řvu a řvu dál a přepadne mě touha něco napsat. Samozřejmě, musí to být tragické a smutné. Proč bych měla psát o radosti a smíchu a různých dalších zbytečnostech?
Jenže je tu druhá strana a ta na mě řve, že to zbytečnosti nejsou. Ve snaze vykřičet si hlasivky mě přesvědčuje, že miluju smích, že radost je úžasná a skvělá, ať zahodím smutek...

Jistěže můžu mít v mysli hustý černý mrak zalévající mé vědomí chmurnými myšlenkami a depresivní náladou a přitom nosit pestrobarevné věci křičící do světa: Jsem madam pohodová, veselá! Ale já nechci, nechci přetvářku, chci se přiklonit k jednomu nebo druhému...

Chci si vybrat, musím si vybrat, musím se už konečně k něčemu přiklonit. Bude to černý a nebo barevný svět? Smích nebo smutek? NEVÍM, NEVÍM, NEVÍM!!!
Cítím, že se musí něco stát, že musím zůstat buď černá a depresivní a nebo nakráčet do společnosti ve veselých šatech a s úsměvem na rtech. Jenže to nejde, nedokážu si vybrat!
Moc dobře vím, že lidé řeší horší a ještě víc horší problémy. Ale pro mě tohle problém JE! Moje dvě stránky uvnitř mé duše bojují o přízeň, kterou jim mohu věnovat. Mám v sobě dva tygry, kteří vedou boj na život a na smrt. Jenže žádný nemá převahu. Není vítěze, ani poraženého...

Plačte a smějte se lidi


or

Reklamy

30. července 2011 v 22:51 | Sabasios |  Jen tak co mě napadlo :)
Podle toho, jaký jsem tomuhle dala název, sem určitě zavítá hodně lidí, ale což. Nic originálnějšího mě bohužel nenapadlo. To ale není důvod, proč přestat číst tento článek, pokud jste došli až sem. Jen čtěte lidičky, čtěte! :)

Reklamy, pro pár jedinců zajímavé zpestření, pro většinu ostatních lidí jen otravná součást života. Zná je skoro každý, od dětí navštěvujících školku, dětí školou povinných, dospělích až po lidi dříve narozené a důchodce.
A o co tedy jde? Reklama je krátké video, které propaguje většinou nějaký výrobek. Komerční televize, což je většina nám dostupných stanic, vysílají reklamy během přestávek v jejich filmech a pořadech.
Jistě, jednu přestávku uprostřed filmu by nejspíš každý člověk snesl. Jenže přestávky jsou stále častější součástí všech možných filmů. A kdo by miloval reklamy v okamžiku, kdy se chce v klidu dívat na film Dvanáct do tuctu 2?
Málokoho dokáže neznechutit, když během dvou hodin 5x slyší otázku: "Tatí, co je to za novou láhev mléka Lactel?"
To potom lidé vezmou do ruky televizní ovladač, a přepinají a přepínají, dokud nezakotví na něčem, co je alespoň trochu zajímá. Když si po pěti minutách vzpomenou na původně sledovaný film, okamžitě to přepnou. Jaképak to zklamaní, ještě stále tam běží reklamy. Co teď? Ano, opět si pustím jiný pořad. V tu chvíli už jsou ovšem lidé tak znechucení, že raději věnují plnou pozornost tomu druhému "náhradnímu" filmu či pořadu. Jenže ouha!
Po nějaké době to opět přepnou a ten původní film, který ale pokračuje už hodnou dobu a oni se mohou začít mírně ztrácet v ději.
Co je následkem toho všeho? Že lidé mají další věc, na kterou mohou nadávat a to dělají obzvlášť Češi s velikou chutí.
To ale není vše, přátelé! Reklamy zaplavují nejen televizní svět, ale i svět internetu. Neotravují jen televizní maniaky, ale i všechny bludné a jiné duše, hledajíc útěchu na internetu.
Stačí podívat se na obrazovku při spaní tohoto článku a hned vidím: Vistaprint - 250 Vizitek jen za 75kč - objednejte nyní!
Překliknu do vedlejšího okna, kde mám otevřený ráj závisláků neboli Fejsbůk a co je tam? Helemese, reklama na BezvaSport.cz, kde najdeme zaručeně nejlepší fotbalové vybavení.
Tohle je ovšem druh reklam, který se dá celkem úspěšně ignorovat. máme tu ale další lidi, mezi které patřím i já a kterým televize nestačí. Musejí své oblíbené seriály sledovat i na internetu. Já osobně závislákuju na nova.cz, kde sjíždím starý díly Ulice pořád dokola a dokola... :-)
Nova.cz je typický server, kde se reklam nezbavíte ať vlezete kam chcete. Hned na začátek vás uvítá veliká reklama od T-Mobile v lepším případě od CarteD´or (nemám šajn, jak se to píše), která vám vyskočí na celou obrazovku a další půl minuty hledáte ten zatracenej křížek, abyste se mohli dál proklikávat serverem. Když pominu postranní reklamy na všelijaké další krámy, popřípadě seriály, nejhorší jsou reklym, které běží během filmu. U filmů, které nejsou starší než rok to probíhá takto: kliknete si na příslušné video a hned na začátek vás uvítá reklama. Na co? No přece na všemi oblíbené mléko Lactel!
Tím to ale neskončí. Když reklama dojede, hned po ní se spustí další, v těch nejhorších verzích příběhu ta samá. Pokus vydržíte a neomlátíte si hlavu o obrazovku, konečně se dočkáte filmu.
Sledujete ho sotva dvacet minut a... co to je? Ne! Že by další reklama? ovšemže ano! :-)
A tohle se během filmu stane 3x. jakoby to nestačilo, místo závěrečných titulek přijde na řadu další reklama. Ale o ní asi ani nemá cenu se zmiňovat. A co je na tomhle serveru nejhorší? Že během období zhruba tří měsíců s etam pravidelně zjevují pouze dvě reklamy stále dokolečka. takže když si chcete pustit například tři filmy za sebou, protože nemáte co jiného na práci, tak slyšíte 7x přihlouple se bavící kecky z reklamy od Vodafone a opět přibližně 7x nepředstavitelně otravný hlásek skřeta od Alza.cz
Ve výčtu reklam ještě nemohu zapomenout na všelijaké letáky, kteří vám vhodí do schránky a o které nemá většina populace absolutní zájem. Na jednom vám slibují zaručeně levnější plyn a na druhém je zase katalog zboží stoprocentně nejlevnějšího supermarketu. Dále jsou tu reklamní plochy a tím myslím různé vývěsní tabule na úřadech, zastávkách a nebo obří plakáty a takových těch tlustých městských sloupech.

Nejhorší na tom je, že reklamami, která nás obklopují jsme tak stiženi, že už je vytváříme i my sami. Copak se neustále komentáře ve smyslu: podívej se na můj a hlásni tam a tam dá nazvat jinak než raklamou? :-)

pozn. omlouvám se za případné chyby týkající se přesnosti reklam


Comeback :)

30. července 2011 v 20:14 | Sabi
Rozhodla jsem se vrátit k tomhlo blogu. Nevím jak dlouho mi to vydrží, ale chtěla bych konečně dotáhnout nějakou povídku do konce a začít psát další. Těch pár článku po dobu existence blogu není nic, ale teď bych to chtěla rozjet :-)
Držte mi palce, vážení! :-)

Vyznání lásky :)

30. července 2011 v 19:40 | Sabasios |  Jen tak co mě napadlo :)
Rozhodla jsem se napsat slova Miluji tě v různých jazycích. Jsem poslední dobou nějak naměko asi to bude tím, jak neustále čtu lovestory o Jamesovi a Lily ♥

Miluji tě - česky
I love you - anglicky
Ich liebe dich - německy
Jeg elster deg - norsky
Te guiero - španělsky
Je t´aime - francouzsky
Milujem(lubim) ťa - slovensky
Ljubim te - slovinsky
Volim te - chorvatsky xDD
Mahal kita - filipínsky
Ti amo - italsky
Ik hou van je - holandsky
Is breá liom tú - irsky
Szeretlek - maďarsky
Kocham cie - polsky
Ég elska pig - islandsky
Seni seviyorum - turecky
Rakastan sinua - finsky
Te iubesc - rumunsky
Ya lyublyu tebya - rusky
Es tevi mílu - lotyšsky

Našlo by se jich určitě ještě víc, ale končím.
Některé mě pobavili, některé jsem ani nevyslovila.
Ale víte co si myslím? Že to naše staré české Miluju tě zní stejně nejlíp! :-)
I když francouzské Je t´aime (ž tém) zní taky hezky :-)